Odkurzacz centralny z workiem czy bez

Systemy centralnego odkurzania, w przeciwieństwie do normalnych odkurzaczy, nie wydmuchują zasysanego powietrza w pobliżu odkurzanego miejsca. W tradycyjnych odkurzaczach filtry nie są w bycie zatrzymać wszystkich zanieczyszczeń, jakie uważają się w wnętrzu. Kolejną zaletą systemów centralnego odkurzania jest ponadto bardzo delikatna praca. Instalacja centralnego odkurzania jest ale zdecydowanie droższa. Pojawia się potrzeba wykonania specjalnej instalacji w istocie rurek i przewodów, które zostaną pochowane w ścianach, pod podłogą, i nawet nad sufitem.

System ogrzewania odkurzania umieszcza się z kilku elementów. Ważnym i najważniejszym z nich istnieje część centralna. Do niej dołączone są sztywne rury, które idą do gniazd ssących włożonych w granicach. Końcówkę elastycznego węża składa się do najbliższego mieszkania i dzięki temu potężna szybko podejść do leczenia zanieczyszczeń, kurzu i brudu z domu.

Jednostka centralna potrafi istnieć modułowa (tzw. typ split) lub kompaktowa. Jest ona odpowiednikiem korpusu odkurzacza przenośnego. Zawsze jest zlokalizowana w mieszkaniach gospodarczych, takich jak garaż czy piwnica. Kompaktowa wersja jednostki centralnej pokazuje się z silnika wyposażonego w turbinę, która powoduje podciśnienie. Elementem składowym istnieje jeszcze separator zanieczyszczeń i pojemnik na zanieczyszczenia. Separator pozwala dokonać podziału zanieczyszczeń na cięższe plus mniejsze. Im grubszy tym powietrze będzie właściwie przefiltrowane.

Gniazda ssące zostają umieszczone w apartamencie w głównych pomieszczeniach. W domkach jednorodzinnych do określonego oczyszczenia całej kondygnacji zazwyczaj wystarczy jedynie jedno gniazdo ssące.